miercuri, 22 mai 2013

Probleme de arbitraj, de comportament uman la meciul Olimpia Oteleni - N.G Topile = 1-2

Duminica, 19.05.2013, la meciul de Liga a V-a, seria a 3-a, Olimpia Oteleni - N.G Topile =
1-2, s-au intamplat mai multe evenimente neplacute, dupa spusele unui MARTOR care a dorit sa ramana anonim ( am dovada pe facebook ), evenimentele au avut loc sub forma:

******************************

,,Spre sfarsitul partidei dupa ce preluasem conducerea pe tabela prin minutul 85 al jocului un jucator de la echipa gazda a scapat singur cu portarul,moment in care asistentul a ridicat zic eu corect fanionul pentru o pozitie de offsaid,moment in care un jucator de la echipa gazda frustrat ca s-a ridicat fanionul s-a indreptat spre arbitrul asistent si a inceput sa il apostrofeze si sa il impinga in urmatoarele secunde au venit si ceilalti colegi in jurul arbitrului asistent si il apostrofau.
Vazand ca este singur si ca nu poate sa iese din situatia ivita observatorul a intervenit pentru a calma spiritele,in momentul cand incerca sa faca asta a fost si el bruscat de jucatorii gazda care erau foarte iritati pentru ca dupa parerea lor nu a fost offside,situatia parea aparent fara iesire cand la un moment dat a venit si centralul partidei care a incercat sa calmeze jucatorii si spectatorii ca sa ii scoata pe cei doi de acolo insa nu a reusit.
Dupa 2-3 minute acesta a plecat de acolo inspre centrul terenului urmat de jucatorii echipei gazde si de spectatori printre care era si primarul localitatii,inainte sa ajunga spre centrul terenului arbitrul central a primit pe la spate 2 palme de la primarul localitatii,desi a fost agresat acesta a continuat meciul si dupa cateva minute a incheiat meciul."