duminică, 22 septembrie 2013

Rezultatele meciurilor din Ligile 2-3-4-5

LIGA II, SERIA I, ETAPA 4

21 septembrie, ora 11:00 FINAL / CSMS IAŞI - FC CLINCENI 0-2 Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); Asistenţi: Stelian Slabu şi Bogdan Daniel Hârlab (ambii din Braşov).
CSMS: B. Miron - Voicu, Mihalache, Creţu, R. Miron - Novac - Bădic, Onofraş (cpt.), Cl. Ionescu, Ţigănaşu - Herghelegiu
Rezerve: Dani - Vladu, Avrămia, T. Petrescu, Dobre, Bădescu, Olah
Antrenor: Costel Enache

Clinceni: Stamatin - David, Niţu (cpt.), Viţelaru, Art. Karamian - Pătraşcu, Puşcaş - S. Stancu, Konyeha, Arm. Karamyan - Pălimaru
Rezerve: Vreme - Dragomir, I. Roşu, Margină, D. Popa, Straton, Zenter
Antrenor: Valentin Bădoi

►Suporterii ieşeni i-au cerut demisia lui Enache
►Min 90 0-2 Pălimaru scapă singur, driblează un fundaş ieşean şi înscrie printr-un şut pe sub portar
►Min 90 David este eliminat pentru al doilea galben
►Min 87 ⇔ Puşcaş îi lasă locul lui Margină
►Min 85 0-1 Lansat în adâncime, Roşu trage de la marginea careului pe lângă portar şi deschide scorul
►Min 77 ⇔ Roşu îl înlocuieşte pe Konyeha
►Min 66 ⇔ Olah îi ia locul lui Onofraş
►Min 65 Bădic vede cartonaşul roşu pentru cumul de galbene. A luat două avertismente într-un interval de două minute pentru faulturi dure
►Min 60 Cl. Ionescu şutează de la 20 de metri la colţul lung, Stamatin respinge cu greu
►Min 50 ⇔ Schimbare la CSMS Iaşi: Herghelegiu este înlocuit cu L. Dobre
►Min 49 Bară Clinceni! Pălimaru trimite mingea în transversală printr-o lovitură de cap din 4 metri
►La Iaşi a început repriza a doua cu o întârziere de 10 minute, fără un motiv anume
►Min 17 Konyeha trage de la peste 20 de metri, portarul ieşean respinge greu în lateral
►Min 14 Lovitură liberă din lateral stânga de la 20 de metri, Stancu execută foarte bine, iar Miron prinde cu emoţii
►Min 3 Centrare Art. Karamyan, Pălimaru rămâne singur cu portarul, dar îl ia la ţintă pe Miron din interiorul careului
FINAL / FARUL CONSTANŢA - CF BRĂILA 0-1 Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); Asistenţi: Iulian Radu (Bucureşti) şi Petruţa Iugulescu (Târgovişte).
Farul: G. Curcă (cpt.) - Niţescu, Buzea, Bumbac, Mansour - Ivanovici, I. Florea, N. Creţu, Nicola - Butoi Silvăşan
Rezerve: V. Neagu - Pâslaru, Coconaşu, Igiroşanu, E. Bolat, Ghenciu, Răvoiu
Antrenor: Ion Răuţă

Brăila: Comănescu - D. Spiridon, L. Ivan (cpt.), D. Ignat, C. Necoară - G. Bosoi, R. Neagoe, Ochia, Frunză - Ciocâlteu, D. Cazan
Rezerve: Leu - M. Dima, Stângaciu, Olenic, Ndigwe, Colilie, G. Iordache
Antrenor: Alin Pânzaru

►Min 90+2 ⇔ Neagoe iese, intră Ndigwe
►Min 90 ⇔ Ochia îi lasă locul lui Olenic
►Min 89 Creţu şutează de la 18 metri, Comănescu respinge spectaculos în corner
►Min 88 Coconaşu trage puternic de la 16 metri din poziţie centrală, mingea loveşte bara
►Min 81 Buzea primeşte cartonaşul roşu pentru un fault dur. Mai avea un galben primit în urmă cu 10 minute
►Min 75 ⇔ Niţescu este înlocuit cu Bolat
►Min 69 ⇔ Iordache intră în locul lui Cazan
►Min 63 ⇔ Coconaşu îi ia locul lui I. Florea
►Min 62 Bosoi primeşte două cartonaşe galbene într-un minut: primul pentru un fault în atac, urmat de cel de-al doilea pentru proteste
►Min 52 ⇔ Nicola Berti îi lasă locul lui Ghenciu
►Min 44 Creţu trimite periculos cu capul din 6 metri, portarul respinge în corner
►Min 16 0-1 Frunză şutează imparabil sub transversală de la marginea careului după o fază pornită de la mijlocul terenului şi după mai multe un-doi-uri cu doi coechipieri
FINAL / UNIREA SLOBOZIA - DUNĂREA GALAŢI 3-1 Arbitru: Mihai Amorăriţei (Câmpina); Asistenţi: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) şi Ovidiu Aruşoaie (Piatra Neamţ).
Unirea: Dobre - Tudorache, Lazăr, Soare (cpt.), Stan - Macare, Ivaşcă - Ibrian, L. Mihai, Roşu - E. Nanu
Rezerve: Oprea - Dedu, N. Popescu, Patrianca, Jianu, D. Gheorghe
Antrenor: Adrian Mihalcea

Dunărea: Olaru - Radu, Şomodean, Hristian, Ghiocel - Manea, Cucu (cpt.), V. Florea - Gohoreanu, Istrate, C. Neagu
Rezerve: Trihenea - Chebac, Negoescu, Asanache, Cenk, Moroşanu
Antrenor: Ion Balaur

►Min 66 ⇔ A doua schimbare la Slobozia: L. Mihai este înlocuit cu Jianu
►Min 55 Florea i-a lăsat locul lui Cenk
►Min 68 3-1 Şutul lui Nanu este respins de portarul gălăţenilor, mingea ajunge la Constantin Dedu, care o împinge în poartă
►Min 52 2-1 Fază identică, doar că de data aceasta cornerul este executat de pe partea dreaptă de acelaşi L. Mihai, iar Emil Nanu realizează dubla tot printr-o lovitură de cap din interiorul careului mic
►Min 49 1-1 Corner de pe partea stângă executat de L. Mihai, iar Emil Nanu egalează printr-o lovitură de cap din 5 metri
►Min 32 ⇔ Accidentat, Soare îi lasă locul lui Dedu
►Min 15 0-1 Ciprian Istrate a pătruns pe partea dreaptă şi a deschis scorul printr-un şut din unghi, de la 10 metri
►La Unirea, la încălzire s-a accidentat Toma, în locul fiind introdus Stan
FINAL / RAPID CFR SUCEAVA - ACS BERCENI 0-2 Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenţi: Joszef Peter (Sfântu Gheorghe) şi Mihai Marius Marica (Bistriţa).
Suceava: Paşca - D. Bălan, F. Plămadă (cpt.), Sava, Semeghin - Cerlincă, Velescu, Căinari, Golofca - M. Negru, Ionesi
Rezerve: Artemie - Nastasiu, Vl. Stănescu, D. Cristescu, I. Plămadă
Antrenor: Marin Barbu

ACS Berceni: Meilă - Sandu, Ghinea, Fâşie, Pazon - Al. Stan (cpt.), Al. Radu, Pătraşcu, Pivniceru - Nistor, Cârstea

►Min 46 ⇔ Vl. Stănescu îi ia locul lui Golofca

►Min 79 0-2 Pe contraatac, Rover Cârstea pune latul din 6 metri şi majorează diferenţa din pasa lui Nistor
►Min 35 0-1 Sandu a deschis scorul în urma unei mingi bâlbâite în propriul careu de portarul Paşca
21 septembrie, ora 21:00 FINAL/ RAPID BUCUREŞTI - SC BACĂU 1-0 Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti); Asistenţi: Gabriel Ion Cătană (Târgovişte) şi Romică Bîrdeş (Piteşti).
►Rapid: Drăghia - Voicu, Ţânc, Păun, Nicolae Vasile - Vali Negru, Selagea, Coman, Pancu (cpt.) - Ioniţă, Ciolacu
Rezerve: Mişa, Doman, Matei, Lung, Răduţă, Lazea, Herea

►Bacău: Oltean - Burcă, Lozneanu, Strugariu, Adăscăliţei (cpt.) - Husein, Sascău, Luncanu, Tudor - Hurdubei, Ungureanu
Rezerve: Dumitru, Întuneric, Blănaru, Curiliuc, Medeşan, Predoiu, Petrariu
►Min. 51 1-0 Pancu execută perfect o lovitură liberă, pe colţul scurt, şi deschide scorul

SPORTUL STUDENŢESC - GLORIA BUZĂU, nu se dispută. UNIREA TĂRLUNGENI stă.