joi, 20 iunie 2013

FC POJORÂTA (SV) - Viitorul Târgu Frumos (IS) 2-1 (1-1 în primele 90 minute)

Astăzi ( nr - ieri ), de la ora 17:30, cele 41 de campioane judeţene şi campioana Bucureştiului se vor întâlni în meciurile de baraj pentru promovarea în Liga a III-a. Liga2.ro va încerca să vă ţină la curent cu evenimentele de pe cele 21 de stadioane ce vor găzdui partidele decisive.

Iată programul meciurilor de baraj:

FINAL DUPĂ PENALTY-URI / Izbânda Hagilarea Mihail Kokălniceanu (TL) - CONPET CIREŞU (BR) 5-6 (2-2 în primele 90 minute, 0-0 în prelungiri, 3-4 la penalty-uri)
Stadion: Ancora (Galaţi - AJF Galaţi)
Arbitru: Marius Bocăneală (Galaţi); Assitenţi: Liviu Ciubotariu (Galaţi) şi Florin Liviu Burlacu (Urziceni).

Izbânda: Nicolov - Plugaru, Dincă, Ianuşi, G. Dumitrescu - Dimofte, F. Amet, C. Mărginean, D. Negruţ - Niţor, Cazacu
Rezerve: Algiu - Dabija, Ababei, Chiţa, Nane, Boşcencu, V. Puşcaşu
Antrenor: Vasile Ingea

Cireşu: S. Stoica - Cheleş, Stănciulescu, V. Nicolae, Costache - Balaban, Vârlan, V. Gheorghe, Grozea - M. Coman, Al. Radu

►Min 59 Iese Cazacu şi intră Ababei
►Min 55 Nane este eliminat pentru al doilea cartonaş galben primit. Se joacă 10 contra 10
►Min 46 Iese Grozea şi intră Crăciun
►Min 45 2-2 Alin Radu l-a lobat pe Nicolov din interiorul careului
►Min 29 2-1 Negruţ profită de faptul că Stoica n-a prins mingea şutată de Nane şi marcheză
►Min 22 1-1 Vârlan îl faultează în careu pe Dumitrescu şi vede roşu direct. Amet execută de la punctul cu var şi egalează
►Min 20 0-1 Coman scapă singur şi îl lobează pe Nicolov din 18 metri

►Min 19 Iese Dincă şi intră Nane

FINAL DUPĂ PRELUNGIRI / FC POJORÂTA (SV) - Viitorul Târgu Frumos (IS) 2-1 (1-1 în primele 90 minute)
Stadion: 1 Mai (Dorohoi - AJF Botoşani)
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenţi: George Marian Fridl (Comăneşti) şi Bogdan Terente (Bacău).

Pojorâta: Axinte - Tivodari, Prundean, Nuţu, M. Cherariu, Botezatu, Ioniţă, Nemeş, Irimia, Movileanu, N. Lazăr
Rezerve: Rotariu - Rau, Ilie Cornel, Stroia, Iftimie, Jascu, Roxandari
Antrenor: Dan Mândrilă

Viitorul: Geoacaş - Rotariu, Ov. Chelaru, Beceru, Alexii, Davidoaia, Ed. Grigoraş, Chiper, Dodan, Despan, Crab
Rezerve: Lupaşcu - Alin Marcel, D. Lupu, Ed. Munteanu, Guţu, Hauta, Risteru
Antrenor: Tiberiu Beceru

►Min 109 Iftimie intră în locul lui Ioniţă
►Min 106 Stroia intră în locul lui Irimia
►Min 97 Sârbu intră în locul lui Tivodari
►Min 93 2-1 Movileanu ia o acţiune pe cont propriu, pasează pe culoar către Nemeş, care preia mingea, driblează portarul advers şi marchează cu poarta goală
►Min 86 Pojorâta rămâne în 10 oameni. Nuţu este eliminat pentru două galbene
►Min 70 Ilie Corner intră în locul lui Lazăr
►Min 46 1-1 Dodan scapă singur cu Axinte şi egalează cu un şut la colţul lung
►Min 41 Movileanu marchează în poarta ieşenilor, dar golul este anulat pentru henţ
►Min 40 1-0 Ioniţă deschide scorul cu o execuţie de la punctul cu var. Beceru a făcut henţ în careu

FINAL DUPĂ PRELUNGIRI / MUREŞUL LUDUŞ (MS) - FK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) 3-2 (2-2 în primele 90 minute)
Stadion: Tineretului (Braşov - AJF Braşov)
Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); Asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti) şi Florin Pucheanu (Ulmi).

►Min 110 Mărgirescu de la Ciuc este eliminat pentru două galbene. Se joacă 10 contra 10

FINAL / CETATEA TÂRGU NEAMŢ (NT) -  Luceafărul Mihai Eminescu (BT) 2-1
Stadion: “Emil Alexandrescu” (Iaşi - AJF Iaşi)
Arbitru: Ciprian Amarandei; Asistenţi: Ovidiu Artene şi Daniel Hulubei (toţi din Vaslui).

Cetatea: Hărăguţă - Apetrei, Sobariu, Zavate, Eudean - Petrescu, Usturoi, Tudosă, Huţanu - Bucătaru, Ungureanu
Rezerve: Morar - Văcaru, Bogdron, Vavriţă, Spiridon, C. Şerban, M. Petrescu
Antrenor: Ovidiu Marc

Luceafarul: Satco - D. Lungu, Leonte, Erdic, Lupu - Netbay, Antonescu, Cazacu, Cardaş - Andrieş, Dolhescu
Rezerve: Sănduleac, Vechiu, Hritcu I, Hritcu II, Tătărcan
Antrenor: Cătălin Chirilă

►Min 79 Gol anulat pentru Luceafărul. Fază extrem de discutabilă Netbay a marcat
►Min 72 2-1 Dolhescu marchează cu un şut aprope de vinclu din interioarul careului
►Min 22 2-0 Bucătaru înscrie cu un şut plasat din interiorul careului, fără speranţe pentru Satco
►Min 7 1-0 Zavate marchează din penalty cu ajutorul barei
►Min 6 Penalty pentru Cetatea! Lupu vede “roşu”
FINAL / FC Gârceni (VS) - SPORTING LIEŞTI (GL) 3-5
Stadion: Letea (Bacău - AJF Bacău)
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava) şi Imre-Laszlo Bucşi (Sfântu Gheorghe).

FINAL / CALLATIS 2012 MANGALIA (CT) - Voinţa Cocora (IL) 9-1
Stadion: “Vasile Enache” (Modelu - AJF Călăraşi)
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); Asistenţi: Valentin Avram şi Nicolae Mătăoanu (ambii din Bucureşti).

FINAL / Venus Independenţa (CL) - CS CORBEANCA (IF) 2-3
Stadion: Romprim (Bucureşti - AMF Bucureşti)
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti); Asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel) şi Romică Bîrdeş (Piteşti).

Venus: Condei - Tăbărăşanu, Cinaru, Teodorescu, Mustaţă, Alexe, Voinescu, Bărăitaru - Oprea, Badea
Rezerve: Crăciun - Coman, Tudor, Petcu, Pislaru, Iordan
Antrenor: Marius Lucan

Corbeanca: Constantin - Voica, Snagoveanu, Tămârjean, Gabor - Mihalache, Muşat, Isac, Zamfir - Romanescu, Ionică
Rezerve: Popescu - Stancu, Petcu, Radu, Naon, Dumitru, Chelaru
Antrenor: Cornel Nica

►Min 90 2-3 Tămârjan trimite singur din careu, după o eroare de marcaj la un corner
►Min 74 2-2 Mingea ajunge la Romanescu, iar acesta nu iartă din faţa porţii
►Min 68 2-1 Badea preia în careu şi trimite fabulos în vinclu
►Min 22 1-1 Şut fabulos de la 25 de metri, mingea se opreşte în vinclul porţii lui Constantin. Alexe a marcat
►Min 9 0-1 Ioniţă este servit în careu, preia şi trimite pe lângă portarul Venusului
FINAL / FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) - ATLETIC BRADU (AG) 0-6
Stadion: Municipal (Roşiori de Vede - AJF Teleorman)
Arbitru: Dragoş Istrate (Bucureşti); Asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti) şi Ionuţ Marius Bobe (Videle).

Bolintin: Copil - Iulişcă, Leanca, Neagu, V. Mihai, Orbu, Datcu, Fl. Dumitrescu, R. Dumitrescu, Popescu, Rusu
Rezerve: Găvan - Boian, V. Constantin, Vlad, Dinu, Dragne, Zamfir
Antrenor: Adrian Neagu

►Bradu: Olteanu - M. Diţă, Şerban, Velianu, Căldăraru, Ruţă, Murineanu, Păun, Frăsineanu, Păvăluţă, Cârstea
Rezerve: Ene - State, Monea, Soare, Anghelina, Pătrănoiu, Tănase
Antrenor: Cornel Frăsineanu

►Min 90+1 6-0 Cârstea mai marchează o dată
►Min 60 5-0 Căldăraru măreşte diferenţa
►Min 57 4-0 Cârstea reuşeşte hattrick-ul
►Min 29 3-0 Cârstea reuşeşte dubla reluând în poarta goală după ce l-a depăşit pe portar şi a scăpat singur în careu
►Min 25 0-2 Cârstea majorează scorul dintr-un penalty. George Neagu a fost eliminat la penalty
►Min 14 0-1 Murineanu deschide scorul din penalty
FINAL / FC BALŞ 2007 (OT) - Sporting Roşiori de Vede (TR) 1-0
Stadion: Tineretului - Ştrand (Piteşti - AJF Argeş)
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); Asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti) şi Cristian Ionuţ Măndită (Tunari).

Balş: Dragu - Al. Sârbu, Manolache, Boangiu, Jidovu, Ţepuş, Relea, I. Neacşu, Al. Roşu, Florica, Holtea
Rezerve: Al. Vişan - M. Stoica, Trepăduşu, Smarandache, M. Matei, N. Preda
Antrenori: Ionel Teodosescu şi George Vărzaru

Roşiori: Buşcă - Vişan, Duicu, Pitaru, Dicu, D. Popescu, Lecovişte, I. Sîrbu, L. Popovici, Vucea, Fl. Coman
Rezerve: Voicu - Găiceanu, M. Ciobanu, Bujorescu, Şoavă, Urâtu, Stavarache
Antrenori: Florin Şoavă şi Dumitru Paciurea

►Min 88 Iese Boangiu, accidentat, intră Stoica
►Min 76 A ieşti Jidovu, intră Trepăduş
►Min 75 Ies Sârbu şi Popovici, intră Stăvărache şi Bujorescu

►Min 73 1-0 Lovitură liberă de la 30 metri lateral stânga obţinută de Matei. Execută Smarandache, mingea este deviată şi poposeşte în poartă

►Min 52 Iese Ţepuş, intră Smarandache
►Min 50 Iese Coman, intră fostul internaţional Florin Şoavă, care este şi antrenorul echipei

►În tribunele stadionului sunt prezenţi peste 1200 de spectatori
►Min 46 Iese Florica, intră Matei
FINAL / FC Chitila (B) - GLORIA CORNEŞTI (DB) 0-1
Stadion: Conpet (Strejnic - AJF Prahova)
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti) şi Ciprian Petre Geambazu (Buşteni).

Chitila: Dragomir - Militaru, Furtună, Boancă, Manea - Croitoru, Dincă, Mihăilă, Nicu - Marinescu, Nicolau
Antrenor: Petruş Pârvu

Gloria: Bica - Oprea, Ştefan, Mir. Matei, Stan, Lindenberg, Olteanu, Calofir, Gae, Savescu, Mar. Matei
Antrenor: Daniel Movilă

►Min 50 0-1 Calofir şutează din careu şi înscrie
►Min 40 L. Nicu de la Chitila este eliminat pentru două galbene
FINAL / FCM CÂMPINA (PH) - Voinţa Lanuri (BZ) 6-0
Stadion: Municipal (Slobozia - AJF Ialomiţa)
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); Asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa) şi Vlad Bârleanu (Bucureşti).

Câmpina: Panaite - Olteanu, V. Sandu, Neagu, Nincă - Bunea, Bărăgan - Nae, Bridinel, Ilioiu - Vişan
Rezerve: Manea - Burloiu, Nicolae, Puchea, Nistor, Gânju, Fl. Gheorghe
Antrenor: Valentin Sinescu

Voinţa: G. Sava - Roşca, Stan, Sârbescu, Moise - Chiorpec, Lazăr, Lungu, Chirică - Feraru, Lică

FINAL / Naţional Goleşti (VN) - AS NEGRI (BC) 1-2
Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe - AJF Covasna)
Arbitru: Florin Aurelian Macovei (Galaţi); Asistenţi: Marius Cristian Marchidanu (Brăila) şi Florin Alexandru Vişan (Galaţi).

Naţional: Aldea - Căpăţână, Nechifor, Vlase, Stanciu - Dumitriu, Chivu, Curteanu, Oltianu - Creţu, Bodoc
Antrenor: Adrian Toma

►Min 64 2-1 Chetreanu înscrie golul de onoare pentru Naţional
►Min 45 0-2 AS Negri majorează scorul chiar înainte de pauză
►Min 8 0-1 Oaspeţii deschis scorul
FINAL / FC PĂPĂUŢI (CV) - FC Râşnov (BV) 7-1
Stadion: Comunal (Porumbenii Mari - AJF Harghita)
Arbitru: Horaţiu Mircea Fesnic; Asistenţi: Miclos Istvan Nagy şi Alexandru Cerei (toţi din Cluj-Napoca).

FINAL / FCM BAIA MARE (MM) - ACS HENIU PRUNDU BÂRGĂULUI (BN) 5-0
Stadion: C.U.G. (Cartier Mărăşti)(Cluj-Napoca - AJF Cluj)
Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenţi: Gabriel Bârjac şi Ferencz Tunyogi (ambii din Zalău).

►Min 48 5-0 A. Moldovan înscrie şi el
►Min 41 4-0 Feraru reuşeşte şi el dubla
►Min 24 3-0 Feraru marchează pentru un scor de neprezentare
►Min 20 2-0 Hodor reuşeşte dubla
►Min 7 1-0 Hodor deschide scorul
FINAL / Someşul Cărăşeu (SM) - UNIREA JUCU (CJ) 0-1
Stadion: Măgura (Şimleul Silvaniei - AJF Sălaj)
Arbitru: Adrian Şuta; Asistenţi: Cristian Nicolae Lucaci şi Radu Despa (toţi din Baia Mare).

►Min 57 0-1 Mănăşturean deschide scorul
FINAL / CS INEU (AR) - Kinder Junior Oradea (BH) 1-0
Stadion: Cetate (Alba Iulia - AJF Alba)
Arbitru: Dan Florin Dreve; Asistenţi: Gero Szabo şi Doru Claudiu Lucaciu (toţi din Cluj-Napoca).

CS Ineu: Paşcalău - F. Sabău, Nicolau, Iaroş - C. Cornea, Talpaş, V. Georgiu, Iambor - G. Petcuţ, Nădăban - A. Drăgan
Rezerve R. Popa - M. Morar, Sg. Popa, Malancu, Şulumberchean, Berar
Antrenor: Adrian Abrudan

Kinder: Gheţe - Cătană, A. Mureşan, C. Lupuţ, I. Tătar, R. Ştefan, Rogojan, Balla, Balea, E. Popa, Kiss
Rezerve Botău - Sg. Mihuţ, Laszlo, T. Gere, A. Crişan
Antrenor: Zsolt Musznay

►Min 72 Nicolau trage periculos din 5 metri, după un corner, a respins Gheţe

►Min 63 Nădăban îşi bate joc de o ocazie ce putea tranşa promovarea, singur cu portarul, trimite alături

►Min 57 Paşcalău are iarăşi o intervenţie excelentă la un şut din 8 metri trimis de “decarul” Balla, portarul arădean intervenind apoi salutar la reluarea aceluiaşi fotbalist

►Min 44 1-0 Alin Drăgan înscrie din 5 metri, din alunecare, după o centrare din dreapta trimisă de Cornea
FINAL / Rapid Jibou (SJ) - CSO CUGIR (AB) 0-4
Stadion: Iuliu Bodola (Oradea - AJF Bihor)
Arbitru: Florin Mihai Marcu; Asistenţi: Octavian Şovre şi Dorin Mudura (toţi din Oradea).

Rapid: Noţigan - R. Major, Cr. Ţurcaş, M. Mureşan, M. Rişcău, Cip. Roja, D. Rus, M. Haiduc, V. Paşcalău, Al. Turcu, Ad. Fărcaş
Rezerve: D. Opriş - Bg. Rus, A. Mureşan, Cip. Teglaş, M. Brânduşe, Ov. Moldovan, M. Muntean
Antrenor: Marius Muntean

CSO Cugir: R. Lăncrăjan - R. Ştefan, C. Şuvaian, A. Ianc, D. Lupşan, A. Şuteu, D. Grozav, D. Goronea, M. Neagu, L. Itu, Ad. Cîrstean
Rezerve: V. Iancău - Ov. Oniga, R. Isac, N. Glădean, Şt. Iovănescu, I. Dan, V. Mihu
Antrenor: Alexandru Killin

►Min 83 Iese Marius Haiduc şi intră Marius Muntean
►Min 76 Iese Alin Şuteu şi intră Ştefan Iovănescu

►Min 75 Şuteu este aproape de un nou gol, rămâne singur cu portarul însă mingea trece milimetric pe lângă poartă
►Min 73 Iese Dorin Goronea şi intră Ioan Dan

►Min 72 Şutul lui Adrian Fărcaş de la aroximativ 25 de metri se duce milimetri pe lângă poartă

►Min 70 Iese Radu Ştefan şi intră Ovidiu Oniga
►Min 62 Iese Cîrstean şi intră Nicolae Iovănescu
►Min 55 0-4 Şuteu pătrunde pe partea stângă şi îl învinge pe Noţigan cu un şut la firul ierbii de la marginea careului
►Min 40 0-3 M. Neagu a pătruns în careu ca prin brânză şi îl păcăleşte pe Noţigan
►Min 23 Iese Marius Rişcău şi intră Bogdan Rus
►Min 20 0-2 Şuteu a pătruns în careu şi a şutat în dreapta portarului care a rămas fără replică
►Min 2 0-1 Cîrstean deschide rapid scorul după ce-l păcăleşte pe Noţigan. Paşcalău a pierdut o minge la mijlocul terenului
FINAL / CS NOVA MAMA MIA BECICHERECU MIC (TM) - Metalul Oţelul Roşu (CS) 3-0
Stadion: Cetate (Deva - AJF Hunedoara)
Arbitru: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea); Asistenţi: Marian Truţă (Sirineasa) şi Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea).

Mama Mia: Culda - Miheţ, Hodiş, Telescu, M. Toma, C. Toma, Zurbagiu, Radu, Luţă, Molcuţ, Centea
Antrenor: Sorin Bălu

Metalul: Grecu - Covăsală, Ov. Bălan, S. Bălan, Aiojoaiei, Al. Moldovan, N. Bona, Ispas, Feneş, Neagu, Bădeţ
Antrenor: Aurelian Păunescu

►Min 84 3-0 Mancaş şutează în vinclu
►Min 73 2-0 Molcuţ reia în plasă din faţa porţii centrarea lui Călin Toma
►Min 46 1-0 Molcuţ obţine un penalty şi Centea l-a executat în stânga portarului
FINAL / Hidro Râmnicu Vâlcea (VL) - FC AVRIG (SB) 1-3
Stadion: 1 Mai (Slatina - AJF Olt)
Arbitru: Sebastian Colţescu; Asistenţi: Daniel Mitruţi şi Adrian Popescu (toţi din Craiova).

►Min 11 1-0 Ciortan a deschis scorul
FINAL / ŞTIINŢA TURCENI (GJ) - Universitatea Petroşani (HD) 2-0
Stadion: Mircea Chivu (Reşiţa - AJF Caraş Severin)
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara); Asistenţi: Marius Nicoară (Băile Herculane) şi Bogdan Gheorghioiu (Timişoara).

►Min 28 2-0 Apetroaie execută un penalty şi marchează
►Min 8 1-0 Simcea deschide scorul
FINAL / Recolta Dănceu (MH) - AS PODARI (DJ) 2-9
Stadion: Minerul (Motru - AJF Gorj)
Arbitru: Teodor Crăciunescu; Asistenţi: Florin Păunescu şi Nicolae Dobrică (toţi din Râmnicu Vâlcea).

Dănceu: Munteanu - Pavel, Enea, Stăncioiu, Tăerel, Rapcea, Mărin, Piciorgros, Chirfot, Negrescu, Gilcu
Rezerve: Bălan, Togoe, M. Calea, Bârzoi, F. Calea, Ghiţoaica, Balint
Antrenor: Stelian Stăncioiu

Podari: Barbu - Istudor, Sodoleanu, Preduţ, Mateiţă, M. Niţă, Crângoiu, Ghenovici, Pârvan, Preda, Boroiban

==============================

Baietii de la Viitorul Targu-Frumos merita felicitari, au incercat, au jucat pana in minutul 120............ nu ca altii, care au vandut meciul de promovare pe un rand de echipament !